Artileriniai įtvirtinimai

Vilniaus mieste bei aplink jį gausu gynybinių įtvirtinimų, likusių nuo karo. Dauguma jų pastatyti lenkų iniciatyva, norint Vilnių apsaugoti nuo puolimo paverčiant jį tvirtove. Dabar šie objektai niekam nepriklauso ir stūkso nenaudojami. Kai kurie yra užrakinti ar užvirinti, kiti – atviri. Remiantis Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos skelbiama informacija, ruošiamas bendras šių įtvirtinimų panaudojimo planas.

Mūsų kūrybinė – ekspedicinė grupė surengė išvyką į vieną, turbūt geriausiai visuomenei žinomą, objektą – Belmonto parke įrengtus artilerijos įtvirtinimus. Įtvirtinimai stūkso šalia Pučkorių atodangos ir yra nesunkiai aptinkami. Priėjus prie įtvirtinimų mus pasitinka parko direkcijos parūpinta informacinė iškaba apie Vilniuje esančius įtvirtinimus. Vienas požeminių įtvirtinimų įėjimas yra visai arti tako, kitas – kiek toliau miške ir sunkiau pastebimas. Įlindus į vidų matome tipišką vaizdą, būdingą tokioms apleistoms vietoms. Drėgmė, pelėsiai, purvas, šiukšlės bei aprašinėtos sienos – nieko stebinančio. Leidžiantis laiptais žemyn galima pajausti, kad laiptai yra gerokai sudilę – matyt vaikščiota čia buvo daug. Vos nusileidus pastebime, kad esame gana giliai po žeme ir dienos šviesa čia jau beveik neprasiskverbia. Nuo čia prasideda tiesus, siauras tunelis iki kito įtvirtinimų įėjimo. Kiek nejaukiai tunelyje sklinda praeivių balsai, kurių aidas prasiskverbia pro vieną iš įėjimų. Labai nustebino tai, kad pats tunelis, priešingai nei jo įėjimai, yra švarus. Prieš dešimt ar daugiau metų vienas iš tunelio galų buvo užverstas smėliu ir norint praeiti tekdavo šliaužti palei lubas. Šiandien smėlio nė kvapo. Matyt šie požemiai nėra tokie apleisti kaip atrodo. Vis dėlto kažkas pasirūpino, kad turistai ir įvairūs smalsuoliai galėtų saugiai, be vargo čia įeiti.


~ sukūrė 22lr - 2007 17 lapkričio.

9 atsakymai to “Artileriniai įtvirtinimai”

 1. Labai panorau ten nueit,į būtent šituos nuotraukose.Tačiau panašiuose teko būti ir likau labai nustebinta nes nemaniau kad ten viduj tiek erdvės. Kai kur viduj buvo net keletas atskiru kambariu,ir nepasakyčiau kad jie dabar nenaudojami,dėl to kad teko girdėti kad kartais juose rengiami narkomanų tūsai,ir net mano draugams yra teke rasti paliktu užmirštu kokaino maišelių,o jau nekalbant apie begales besivoluojančiu aplink švirkštų.

 2. Plastikinių butelių nuo alaus – taip, bet kokaino!!? Koks naivuolis tuo patikėtų? Matyt esu per daug skeptiškas ir patirtis rodo, kad apie tokias neįprastas vietas sukuriama tiek legendų ir mitų… Kažkokie viduramžiai… 🙂 Bet neįsižeiskit – labai malonu paskaityti įvairiausius komentarus.

 3. o aš žinau kas ten kasė tame tunelyje duobę 😀

 4. Ten yra ir daugiau pazemiu. As juos visus ten zinau. Su draugais visur buvau 😉

 5. dar tokie itvirtinimai yra ukmerges plento pradzioj, desinei toks kalnelis, tai jame ir issideste istisi labirintai tokiu itvirtinimu, begale daug iejimu, visur matosi kad buvo kazkada uzrakinti bet dabar beveik visur islauzti ir baugiai atrodo. iskart iejus pilna siuksliu, net nesinori toliau i vidu keliaut 😦

 6. Ei, koks sitos vietos adresas? 🙂 As megstu apsilankyt tokiose vietose kaip antakalnio 25, psichuskes ir pan;D

 7. Sia ilgalaike artilerijos pozicija pries kelis metus ivale kariai, buvo laikrasty straipsnis ir per TV rode. O siaip, jei kam idomu, tai salia sio objekto dar yra trys didesni.
  http://ginklai.net/tunelis/fortification/Vilnius/
  http://ginklai.net/tunelis/talk/viewtopic.php?t=28
  http://www.vilniusbunkers.narod.ru/lt/index.htm

 8. kalaba eina apie seskines “bunkerius“. gelezinio vilko gatves pradzia. dalis ju buvo naudojama kaip sandeliai, o vienas, keliu aukstu kaip stabas. Viskas isdraskyta, bet siaip idomu.

  O pavilnio, tie kiti “ugnies taskai“ yra zymiai idomesni, nei sitas viesai prieinamas.

 9. Kodėl Batoro trakto atramos punktas tapo artileriniu įtvirtinimu ? Ten kulkosvaidžiai turėjo stovėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: