Griuvėsiai Subačiaus gatvėje

Važiuojant pro Markučius neretas pastebi įspūdingų gabaritų senovinį mūrinį pastatą, apraizgytą mediniais pastoliais. Pastato dabartinis adresas yra Subačiaus g. 83. Apie šį mistinį objektą informacijos yra mažai. Naršant internete paaiškėjo tokie faktai: tai gamybinės paskirties objektas, stovintis ant 56 arų sklypo, kuris šiuo metu yra parduodamas ir yra vertinamas 8,5 mln. litų. Statinio amžiaus tiksliai nustatyti nepavyko, tačiau yra žinoma, kad jis yra 1860 – 1914 metų periodo ir yra įtrauktas į InterSAVE sistemą. Tikslios pastato paskirties sužinoti nepavyko. Vieni teigia, kad tai buvusi lentpjūvė, kiti teigia, kad plytinė, treti – alaus darykla. Gali būti, kad paskirtis keitėsi laikui bėgant. Pastato būklė itin prasta – tiksliau avarinė. Pastato fasadas jau daugelį metų stovi apsuptas svyrančių pastolių, kurie laukia savo griuvimo dienos. Perdengimai, sienos, stogas ir laiptai daugelyje vietų sugriuvę todėl viduje be galo daug plytų ir kitų nuolaužų. Vaikščioti pastate ar šalia jo po pastoliais nėra saugu. Kiek geresnės būklės yra pagalbinės patalpos, bet jas vietiniai gyventojai pavertė sąvartynu, kuris greitai pildosi ir įeiti nėra taip lengva ir malonu. Didelė pastato dalis išlikusi autentiška, tačiau yra ir sovietų laikų priestatų bei „korekcijų“, kaip antai garažai ar kitos pagalbinės patalpos. Remiantis nekilnojamojo turto bendrovės skelbimu, parengtas rekonstrukcijos projektas, pagal kurį bus pastatyti ~ 6000 kv.m gyvenamosios paskirties pastatai.

Daugiau informacijos:

http://www.paveldas.vilnius.lt/objektas.php?ID=6609&nID=22362&gID=18

http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=2167

http://www.inreal.lt/nauja_statyba/68


~ sukūrė 22lr - 2007 22 lapkričio.

8 atsakymai to “Griuvėsiai Subačiaus gatvėje”

  1. reikes ten apsilankyti, anksciau niekada nepastebedavau sitos apleistos vietos

  2. o as zinau sia vieta, ten anksciau buvo skalbykla…

  3. Aš ir ten esu bubęs. Viskas ten apleista, neaišku kodėl zmonės nesiima restauruoti šito objekto kaip muziejaus. Užmiestyje dvarus supirkinėja, o kad čia centre irgi tokios pat vertės pastatas yra niekam nerūti. Nors ten ir šiūkšlių labai daug, pastatas vistiek įspūdingas. Gal kas žinot kur galima rasti kokių piešinių ar nuotraukų, planų su aprašymais kaip ir kas ten yra buvę???

  4. ten yra buves I.E.Lipskio alaus bravoras, nereikia perdaug prisigalvot. http://www.alutis.lt/news/news.php?id=2714

  5. Dekui, vente, už patikslinimą.

  6. o jus nebandet uzhlipt iki paskutinio aukshto? Ash ten buvau ir nelabai supratau ishplanavimo, nes iejimo kaip ir neradau, o teko lyst per kazhkokias ventiliacijas perdengimo krashtuose. na o uzhlipus ir pasiziurejus i virshu matosi kaminas ish kurio nutysusios sunkios grandines ir dar kazhkokie tvirtinimasi… net siurpuliukas nuejo per kuna…

  7. ta pastata as puikiai zinau ir zinau jo istorija. sakoma ten anksciau dirbo 5 artai 7 darbininkai. per 3 dienas jie dingo be zinios. niekas nezino kaip ir kur. net lavonu nerasta. poto ten dirbo apsauginis. naktim jis miegodavo su sviesa, nes kitaip neimanoma buvo. ten tikrai kazkas nenormalaus yra, na bent jau buvo. db jau tie susiai ir visa kita yra uzgriauti. bet anksciau tai ten dejosi tikrai nesuprantami dalykai. keisti garsai ir t.t. tie kas ten buvo, dauguma vietiniai, po vieno apsilankymo, tikrai jau nebeturi noro ten eit.

  8. Archeologinių tyrimų ataskaita: http://www.atl.lt/2004/266-267.pdf

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: